Brak dostępu do internetu

Prosimy o sprawdzenie połączenia internetowego i otwarcie aplikacji w nowej karcie

Otwórz stronę w nowej karcie
Twoja sesja wygasła

Prosimy o otwarcie aplikacji w nowej karcie i ponowne zalogowanie się

Otwórz stronę w nowej karcie

Trwa przesyłanie głosów. Nie zamykaj okna przeglądarki!

Jury

Marta Jóźwiak
Przewodnicząca Jury

Dyrektorka ds. Komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej, Google

Kieruje zespołem odpowiedzialnym za komunikację Google w kilkunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Do Google dołączyła w 2008 roku. Wcześniej przez 4 lata kierowała działem komunikacji Canal+ Cyfrowego i pełniła rolę rzecznika prasowego spółki. Doświadczenie w branży zdobywała pracując w agencjach PR, m.in. w agencji First Public Relations, głównie dla klientów korporacyjnych, z branży telekomunikacyjnej, technologicznej, finansowej i farmaceutycznej. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Agnieszka Bacińska

Prezeska Zarządu, Walk PR

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze strategicznego doradztwa wizerunkowego, zdobywane m.in w Grupie Walk, z którą związana jest od 2008 r., jako prezeska zarządu Walk PR od 2017 r. Z wykształcenia języko- i kulturoznawczyni. Jurorka konkursów: Cannes Lions, Lisbon Ad Festival, Young Creatives oraz Złote Spinacze. Ekspertka See&Say. Członkini Rady Sektorowej Komunikacji Marketingowej oraz Rady Programowej United Nations Global Compact.

Klara Banaszewska

Dyrektor Generalna, Grayling Poland

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych strategii komunikacji. Jako Dyrektor Generalna Grayling Poland pełni rolę doradcy prezesów i członków zarządu, opracowując strategie w zakresie kształtowania wizerunku, public affairs, zarządzania kryzysowego i komunikacji zmiany dla czołowych krajowych i międzynarodowych firm i instytucji. Posiada certyfikację Prosci Change Management. Klara jest również członkiem Rady Programowej Leadership Academy for Poland - kompleksowego programu rozwoju polskich liderów i dobrego przywództwa dla Polski zainicjowanego przez profesora Cezarego Wójcika oraz członkinią Rady think- tanku Social Impact Alliance for CEE.

Joanna Bekker

Zastępczyni dyrektora zarządzającego, Polityka Insight

Jest zastępczynią dyrektora zarządzającego Polityki Insight. W latach 2016-2018 kierowała działem rozwoju biznesu firmy. W latach 2008-2016 pracowała w Parlamencie Europejskim, m.in. jako rzecznik prasowy i doradca ds. komunikacji Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). W 2009 r. organizowała Kongres EPL w Warszawie, a w 2014 r. odpowiadała za kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego jednego z kandydatów. W latach 2014-2016 była doradcą politycznym i komunikacji oraz szefową gabinetu wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej i jej grupy politycznej w PE. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe na specjalizacji z Unii Europejskiej w Collegium Civitas w Warszawie, gdzie później wykładała wstęp do Integracji Europejskiej.

Edyta Blachowska

Dyrektor Biura Komunikacji Wewnętrznej, Bank Gospodarstwa Krajowego

Pracuje w public relations od 17 lat, a od 15 lat zajmuje się komunikacją wewnętrzną w branży finansowej. Doświadczenie zdobywała w bankach oraz agencjach PR. W agencji Edelman obsługiwała klientów z sektorów FMCG, energetycznego i farmaceutycznego, dla których realizowała projekty komunikacji wewnętrznej, kryzysowej czy obsługi medialnej. Koordynowała wiele projektów z obszaru komunikacji wewnętrznej: przygotowywała strategie komunikacji wewnętrznej, badała potrzeby pracowników, wprowadzała nowe narzędzia komunikacyjne i planowała wiele kampanii i wydarzeń dla pracowników. Realizowane przez jej zespół kampanie zdobyły wiele nagród w polskich i międzynarodowych konkursach. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa oraz studiów podyplomowych ze społecznej odpowiedzialności biznesu. Członkini Insitute of Internal Communication oraz uczestniczka ich programu mentoringowego. Absolwentka Advanced Diploma of Proficiency in Internal Communication Uniwersytetu Solent i Instytutu Komunikacji Wewnętrznej. Pomysłodawczyni branżowych spotkań komunikatorów bankowych. Panelistka i prelegentka wielu wydarzeń poświęconych komunikacji wewnętrznej.

Marcin Bodio

Dyrektor ds. Polityki Zdrowotnej i Komunikacji, MSD Polska

Odpowiada za kształtowanie wizerunku firmy, budowanie relacji z interesariuszami zewnętrznymi, komunikacje wewnętrzną i zewnętrzną oraz wsparcie projektów biznesowych. Absolwent Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie także obronił tytuł doktora nauk społecznych. Ukończył studia Executive MBA w Frankfurt School of Finance and Management oraz liczne kursy uzupełniające w Londynie, Moskwie i Nijmegen. Przed dołączeniem do branży biofarmaceutycznej, był związany z szeroko rozumianym sektorem energii i IT, gdzie odpowiadał za relacje zewnętrzne, komunikację i projekty strategiczne. Współtworzył, a następnie przez wiele lat zarządzał pierwszą branżową organizacją reprezentującą firmy sektora energii z Europy Centralnej na forum Unii Europejskiej.

Stefan Bogucki

Senior Communications Manager w Polsce i CEE, Revolut

Dołączył do Revolut 1 czerwca 2018 r. Odpowiada za działania komunikacyjne związane z wejściem i rozwojem Revolut na rynku polskim oraz budowę marek Revolut Bank, Revolut Business, Revolut Junior w Polsce i w krajach regionu CEE. Posiada 15 lat doświadczenia w komunikacji na rzecz spółek z sektora finansów, usług profesjonalnych i nowych technologii. Zanim dołączył do Revolut był konsultantem PR w Partner of Promotion (5 lat), Grayling (5 lat) i Hill+Knowlton Strategies (2 lata). Jego doświadczenie obejmuje wprowadzanie na rynek nowych marek i usług, tworzenie strategii komunikacyjnej spółki, koordynowanie pracy agencji PR w krajach CEE/SEE, zarządzanie sytuacjami o potencjale kryzysowym, audyt kampanii PR, komunikowanie transakcji fuzji i przejęć.

Magdalena Brzezińska

Corporate Affairs Director, Grupa Żywiec

Z branżą public relations związana od 19 lat. W Grupie Żywiec odpowiada za budowanie reputacji firmy, relacje z interesariuszami, komunikację korporacyjną, public affairs i zrównoważony rozwój. Od 2020 w Zespole Zarządzającym firmy. Przed dołączeniem do Grupy Żywiec przez kilka lat kierowała zespołem specjalizującym się w komunikacji korporacyjnej, CSR i employer branding w jednej z największych agencji PR - Havas PR Warsaw. Autorka wielu strategii z zakresu komunikacji korporacyjnej dla firm z sektora FMCG, finansowego, transportowego, motoryzacyjnego i energetycznego. Stworzone przez nią programy były kilkukrotnie nagradzane w konkursie Złote Spinacze, Power of Content Marketing, Global Corporate Affairs Awards Grupy HEINEKEN. Prowadziła również szkolenia z zakresu komunikacji korporacyjnej m.in. we współpracy z Institute for International Research oraz Francuską Izbą Przemysłowo-Handlową. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zofia Bugajna - Kasdepke

Founding Partner, SEC Newgate CEE

Współzałożycielka i wiceprezeska agencji SEC Newgate CEE. Ma 20-letnie doświadczenie w doradztwie komunikacyjnym, tworzeniu strategii i realizacji projektów PR i marketingowych. Zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień, między innymi: EFFIE, Golden Drum, SABRE Award, IPRA Golden World Award, European Excellent Award, Złote Spinacze. Jest jurorką na międzynarodowych festiwali kreatywnych, od Emiratów Arabskich przez Francję, po praktycznie wszystkie ważne konkursy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2017 roku należy do grona Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTANK. Prowadzi autorskie zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim, wykładała na Uniwersytecie SWPS i Uczelni Łazarskiego.

Sebastian Bykowski

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, PSMM Monitoring & More

Zarządza agencją PSMM Monitoring & More (dawniej PRESS-SERVICE Monitoring Mediów) wiodącą firmą zajmującą się kompleksowym monitoringiem mediów, analizami medialnymi i doradztwem w zakresie wsparcia działań public relations, marketingu i social media; nagrodzoną tytułem Diamenty Forbesa 2022 i 2023, Gazeli Biznesu 2011 i 2015 oraz Home&Market dla 9. najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmy w kraju w 2002 roku. Członek międzynarodowej organizacji FIBEP zrzeszającej firmy monitorujące i analizujące media z całego świata. Laureat wielu nagród branżowych i biznesowych w tym nagrody im. Andrzeja Stolarczyka za wybitny wkład w rozwój branży PR, wyróżnienia organizatorów Kongresu PR w Rzeszowie za zasługi na rzecz rozwoju nauki i praktyki public relations, a także nagrody Polskiego Stowarzyszenia Public Relations dla budowniczego branży PR w Polsce oraz kapituły konkursu Executive Summit dla Innowacyjnego lidera 2023. Juror komisji konkursowej nagród marketingu sportowego DeMeS, Aktywne Miasto, Krzystały PR oraz PR Wings i Złote Spinacze. Inwestor i członek rad nadzorczych w firmach z branży internetowej i e-commmerce, doradca i konsultant. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Prawo Gospodarcze. Studiował w Niemczech i Francji w ramach realizacji międzynarodowego projektu związanego z budowaniem kompetencji nowoczesnego menadżera i inżyniera zarządzania. Budował pierwszą w Polsce firmę analityczną MEDIA NAVIGATOR zajmującą się nowoczesnym raportowaniem w sponsoringu i media relations. Stale uczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu analiz oraz metod pomiaru efektów działań komunikacyjnych. Z pasją i zaangażowaniem wykłada tematy związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem w tym wykorzystaniu informacji w biznesie i budowaniu przewagi konkurencyjnej, monitoringiem mediów i analizą efektywności działań komunikacyjnych oraz zmianami na rynku mediów na wielu czołowych uniwersytetach i uczelniach wyższych w całej Polsce, studiach MBA a także konferencjach i warsztatach biznesowych. Autor artykułów, opracowań i publikacji naukowych z dziedziny komunikacji marketingowej i społecznej.

Aleksandra Chalimoniuk

Dyrektor PR, OTCF

Czynnie zajmuje się kreowaniem wizerunku marek i przedsiębiorstw. Pełni funkcję dyrektora PR w OTCF, odpowiada także za prowadzenie działań Fundacji 4F Pomaga. Doceniana i nagradzana za swój profesjonalizm i zaangażowanie w branży. Doskonale czuje specyfikę mediów i ich potrzeby. Jako PR-owiec odpowiadała za komunikację i reputację największych graczy na polskim i międzynarodowym rynku m.in. Sokołów S.A., JYSK czy Sklepy Komfort. Dziś, jako PR Director w OTCF, współtworzy i realizuje korporacyjną strategię komunikacyjną grupy.

Dorota Ciszek

Ekspert Sektorowy, Brand Communications, On Board Think Kong

Od 20 lat związana z branżą public relations, doradza klientom z branży FMCG, mediów i kultury. Jest współautorką wielu kampanii m.in. „Zdrowe Zatoki” dla marki Ibuprom Zatoki, „Dobra Przyjemność Każdego Dnia” dla marki Algida – Unilever i koncepcji Modern Gentelman dla Smirnoff Black/ Diageo. Dla marki Kropla Beskidu realizowała brand dokument „Ostoja” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego. Dla klientów z sektora mediów koordynowała projekty dla HBO, Disney Channel, Disney XD, National Geographic Channel, FOX Life, Comedy Central i Canal+. Była również odpowiedzialna za opracowanie strategii a także wdrożenie komunikacji nowych kanałów: Crime & Investigation i HISTORY. Prywatnie zafascynowana światem filmu i teatru. Ukończyła seminarium producenckie w Ośrodku Szkolenia i Rozwoju Akademii Telewizyjnej Telewizji Polskiej, warsztaty fotograficzne Akademii Leica Gallery Warszawa i Jacka Poremby "Mastreclass - Portret i świat" oraz warsztaty Studio Foto JCC z Mikołajem Grynbergiem. Plastyczne pasje realizuje współpracując z Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza.

Anna Cywińska

Dyrektor Działu Korporacyjnego i Komunikacji, Grupa spółek Danone, Prezes Fundacji Nutricia

Dyrektor komunikacji z niemal 20-letnim doświadczeniem w komunikacji korporacyjnej, kryzysowej oraz zarządzaniu marką. Przygotowywała i realizowała liczne strategie komunikacji i budowania wizerunku spółek z branży farmaceutycznej oraz FMCG na rynku polskim i międzynarodowym. W latach 2015 -2019 pełniła funkcję dyrektora ds. komunikacji na CEE oraz członka zarządu w Nutricii Medycznej. Wprowadzała kategorię żywienia medycznego na rynku polskim i rosyjskim, zarządzała sytuacjami kryzysowymi w Polsce, na Ukrainie i Krajach bałtyckich. Budowała zaangażowanie firmy w obszarze CSR oraz odpowiadała za kompleksową komunikację wewnętrzną w 14 krajach. W 2019 nominowana na stanowisko Prezesa Fundacji Nutricia, a od 2021 pełni funkcję Dyrektora Działu Korporacyjnego i Komunikacji dla wszystkich spółek Grupy Danone w Polsce (Danone, Nutricia, Żywiec Zdrój).

Justyna Dąbrowska-Cydzik

Redaktorka prowadząca, Wirtualne Media

Od 2017 roku dba o dostarczanie najświeższych wiadomości o PR i komunikacji marketingowej w największym serwisie branżowym w Polsce - Wirtualnemedia.pl. Jako redaktorka prowadząca dba o wzrost portalu, jego kanały w mediach społecznościowych i komunikację wewnętrzną w redakcji. Zanim zaczęła pracę w dziennikarstwie specjalistycznym, zdobywała doświadczenie w topowych agencjach PR i reklamowych w kraju (m.in. Havas PR Warsaw, 180heartbeats + JUNG v. MATT). Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa ze specjalnością public relations i marketing medialny na Uniwersytecie Warszawskim.

Anna Deręgowska-Watza

CEO Planet Partners

Fascynatka technologii i analityki. Specjalizuje się w kampaniach komunikacyjnych firm technologicznych i przemysłowych sektora B2B, analityce działań komunikacyjnych i budowaniu strategii. Przez ponad 15 lat pracowała m.in. dla takich marek jak Axis Communications, Thomas Lloyd, Future Processing, InnoEnergy, HID Global. Odpowiadała za komunikację kryzysową takich marek jak Flying Tiger, czy Terma Bania. Koordynowała projekty w Polsce i zagranicą (m.in. projekt Power Up! Realizowany równolegle w 23 krajach). Prywatnie – wielbicielka czarnej herbaty, Nowego Yorku i fanka Gwiezdnych Wojen.

Natalia Długosz

Marketing & Communications Manager Eastern Europe & EMEA, Resideo

Natalia Długosz odpowiada za strategię, marketing i komunikację w koncernach międzynarodowych, wprowadzając produkty na rynek, prowadząc kampanie znacząco zwiększające sprzedaż, rozpoznawalność marek, a także zdobywające międzynarodowe nagrody. Obecnie, Długosz wspiera obszar EMEA z fokusem na krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Bułgaria, Czechy, Polska, Rumunia, Słowacja, Ukraina i Węgry) w globalnej firmie Resideo. Poprzednio, od lutego 2013, Marketing & Communications Manager Eastern Europe w koncernie Honeywell (100 Fortune). Wcześniej, od listopada 2009, odpowiadała za działania marketingowe na rynku polskim dla marki Devi w Danfoss. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz podyplomowych studiów: zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej, business english w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego, coachingu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od lutego 2023 prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim.

Agnieszka Durlik

Dyrektor Generalny Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej

Wieloletni praktyk w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Odpowiedzialna za relacje z mediami i wzmacnianie marki Sądu Arbitrażowego przy KIG, a wcześniej samej Krajowej Izby Gospodarczej. Od wielu lat ekspert organizacji samorządowych przedsiębiorców specjalizujący się w rzecznictwie interesów w tematyce gospodarczej i prawnej związanej z zasadami zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, jak również tematyką prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Współautor szeregu publikacji z zakresu m. in. rzecznictwa interesów, przeciwdziałania korupcji. Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Agnieszka Durska

Koordynator Zespołu komunikacji i PR, Rzecznik prasowy, Polska Izba Ubezpieczeń

Z wykształcenia politolog i specjalista ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni praktyk komunikacji, specjalistka ds. public relations z ponad 20-letnim doświadczeniem, zarówno po stronie agencji jak i klientów. Wykładowca akademicki, autorka tekstów. Specjalistka ds. mediów społecznościowych oraz content i influencer marketingu. W Polskiej Izbie Ubezpieczeń jest odpowiedzialna m.in. za strategię komunikacji, relacje z mediami, komunikację w mediach społecznościowych, prowadzenie kampanii informacyjnych i edukacyjnych oraz relacje ze społecznością. Jest rzecznikiem Izby. Pomysłodawczyni kampanii #niezaklinaj, za którą PIU dostała „Złotego Spinacza” oraz nominację w European Excellence Awards w 2019 r.

Magdalena Dziak-Woyda

Director, FleishmanHillard

Z branżą marketingową i komunikacyjną związana jest od 18 lat. Do zespołu FleishmanHillard dołączyła w 2011 roku, zbierając wcześniej doświadczenie w lokalnych i międzynarodowych agencjach PR oraz reklamowych. Obecnie specjalizuje się w komunikacji konsumenckiej i technologicznej. Wcześniej współpracowała z firmami z obszaru służby zdrowia i instytucjami rządowymi. Jest fanką FCBarcelony, a jej pasja do piłki zaowocowała wieloletnią współpracą pro bono z Fundacją Nadzieja na Mundial, organizatorem min. Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W pracy ceni sobie kreatywne podejście, ale nie oderwane od klienckiej rzeczywistości. Szczególne znaczenie nadaje etyce słowa, pozwalającej powstrzymać pogłębiającą się pauperyzację języka, stosowane w nim wykluczenia i dyskryminacje.

Katarzyna Fabjaniak

Executive Director, Havas PR Warsaw

Z branżą PR związana od ponad 15 lat. Jako Executive Director w Havas PR Warsaw odpowiada za zarządzaniem operacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju biznesu i zespołu agencji. Ponadto odpowiada za rozbudowę portfolio klientów oraz maksymalizację synergii działań z dywizją public affairs oraz współprac realizowanych wewnątrz Havas Village. Wcześniej związana z agencją Hill+Knowlton Strategies, gdzie dwukrotnie była nominowana do globalnej nagrody WPP „High Potentials” oraz była laureatką międzynarodowego konkursu stypendialnego H+K skierowanego do kadry kierowniczej. Jurorka międzynarodowych konkursów branżowych Cannes Lions Dubai Lynx Festival oraz New York Festivals Advertising Awards. Wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, trenerka wystąpień publicznych i w mediach. Prywatnie miłośniczka tenisa i padla.

Michał Fura

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej, Grupa Play

Odpowiada za komunikację korporacyjną Grupy Play. Wcześniej kierował komunikacją korporacyjną i Public Policy oraz komunikacją wewnętrzną UPC w Polsce i regionie CEE, pełniąc również rolę rzecznika prasowego spółki. Członek zarządu Fundacji Digital Poland odpowiedzialny za komunikację i marketing. Wcześniej dziennikarz, m.in. Dziennika Gazety Prawnej. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego.

Zbigniew Gajewski

Partner, THINKTANK Ośrodek dialogu i analiz

Partner w Ośrodku dialogu i analiz THINKTANK. Niezależny doradca w zakresie komunikacji społecznej, nowych technologii i ich wpływu na biznes i społeczeństwo. Autor wielu raportów i publikacji nt. sztucznej inteligencji. Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik naukowy, dziennikarz, redaktor i wydawca. Współtworzył m.in. dziennik Nowa Europa oraz miesięcznik Businessman Magazine, był dyrektorem wydawniczym czasopism Pani, Uroda, Kobieta i Życie. W latach 2006-2017 współpracował z Konfederacją Lewiatan, gdzie był dyrektorem komunikacji i zastępcą dyrektora generalnego. Jest współinicjatorem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie i w latach 2011-2016 był jego dyrektorem. Laureat nagród branżowych (z zespołem): Proton, Złoty Spinacz, Złota EFFIE. Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca komunikacji społecznej i przemian współczesnego kapitalizmu. Jest członkiem Rady Programowej Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Ewelina Głocka

PR & Communications Manager, MAX Premium Burgers

Z branżą PR i komunikacji związaną od ponad 12 lat. Aktualnie zajmuje się komunikacją w szwedzkiej firmie MAX Premium Burgers, gdzie odpowiada za działania na rynku polskim. Przez ponad 4 lata, jako Regional PR Manager odpowiadała za Product PR w regionalnym zespole Huawei, koordynując prace na 23 rynkach regionu CEE&Nordics. Posiada wieloletnie doświadczenie w kategorii FMCG, odpowiadając za kampanie reklamowe i PR dla marek z portfolio P&G, takich jak Gillette, Gillette Venus, czy Old Spice. Jej projekty były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w branżowych konkursach, a zintegrowany projekt „Huawei Facing Emotions”, realizowany w Regionie CEE&Nordics zdobył nagrody KTR w kategorii PR i Digital, Clio, Golden Drum, a także znalazł się na short liście Cannes Lions.

Justyna Gościńska-Bociong

Dyrektor Komunikacji i Marki Korporacyjnej, Medicover

Posiada 15 lat doświadczenia w branży komunikacyjnej. Od 7 lat związana z Medicover, gdzie odpowiada za komunikację usług medycznych oraz rozwiązań z zakresu sportu i wellbeingu na osiem rynków (Polskę, Rumunię, Węgry, Ukrainę, Niemcy, Norwegię, Danię i Indie). Specjalizuje się w budowaniu reputacji firmy, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami oraz komunikację w procesie zarządzania zmianą. Dodatkowo pełni rolę Rzecznika Prasowego. Przed rozpoczęciem pracy w Medicover pełniła funkcję Consulting Directora w jednej z największych sieciowych agencji - Havas PR Warsaw. Wcześniej związana z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz agencją Hill+Knowlton Strategies. Przez kilka lat pracowała także jako dziennikarka i wydawca w Telewizji Polskiej, gdzie była odpowiedzialna za programy o tematyce gospodarczej, społecznej i zdrowotnej. Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim, a także Zdrowie Publiczne na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2023 roku dodatkowo pełni funkcję Przewodniczącej Forum Komunikacyjnego w ramach Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Radek Grabowski

Global PR Director, CD PROJEKT RED

Ekspert w dziedzinie public relations z 25-letnim doświadczeniem w branży gamingowej. Odpowiada za globalną strategię i działania PR dla takich marek jak Wiedźmin i Cyberpunk. Od 2015 roku związany z CD PROJEKT RED – jednym z najbardziej znanych na świecie producentów gier video. Wcześniej globalnie reprezentował marki studia Techland oraz redagował czołowe polskie serwisy internetowe o tematyce gamingowej. W komunikacji lubi niespodzianki – zarówno jeśli chodzi o zaskakiwanie kogoś, jak i bycie zaskakiwanym. Dodatkowo szczególnie ceni empatię względem odbiorców, a także kreatywne wykorzystywanie nowoczesnych kanałów w dotarciu do nich.

Dorota N. Haller

Dyrektorka Marketingu Komunikacji i PR, Honor Polsk oraz Wiceprezeska IAA Polska

Doświadczona liderka, ekspertka ds. marketingu, komunikacji, digital oraz DE&I. Pracowała dla wielu marek z różnych sektorów, od FMCG, po bankowosć, branżę medyczną i tech. Pełniła funkcję dyrektorki marketingu i komunikacji m.in. w Medicover, BNP Paribas, PLL LOT i Huawei. Od 1 czerwca 2023 jest dyrektorką marketingu, komunikacji i PR w Honor Polska. Wraz z zespołami i partnerami z agencji zdobywała wiele prestiżowych nagród, m.in. marketingowe Effie czy PR-owskie Złote Spinacze. Jest dumną wiceprezeską IAA Polska. W maju 2023 Dorota N. Haller została powołana do Global DEI Council w światowych strukturach IAA. Haller jest też członkinią Rady Marek Superbrands, zasiadała w międzynarodowych strukturach Marketing Sounding Board sojuszu Star Alliance. Jest jurorką w polskich i międzynarodowych konkursach z dziedziny komunikacji i marketingu. W 2022 zasiadała m.in w jury Teads Global Creative Awards. Jest Członkinią Rady Programowej CMO Club przy Digital University. W 2021 roku została zaproszona do Client Advisory Board Meta (d. Facebooka). Wielokrotnie była jurorką Effie – również przewodniczącą grupy jurorskiej. Dorota lubi dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego chętnie przyjmuje zaproszenia do udziału w konferencjach branżowych, takich jak np. Facebook Marketing Summit, Video Wars by ScreenLovers czy Kongres Badaczy Rynku i Opinii PTBRiO oraz Europejski Kongres Gospodarczy i Kongres Kobiet. Dorota jest feministką i aktywistką na rzecz równouprawnienia, różnorodności i rozwoju potencjału kobiet. Angażuje się w mentoring w ramach wielu programów rozwojowych dla kobiet (m.in. Fundacji Vital Voices, Fundacji Liderek Biznesu i Fundacji Girls Future Ready). Ponadto od 2021 roku prowadzi podcast promujący różnorodnosc kobiet Hallo Haller, gdzie rozmawia z inspirującymi kobietami po to, aby inspirować kolejne. Haller jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.W 2022 roku ukończyła studia podyplomowe na Cambridge University Judge Business School – Diversity, Equity & Inclusion: DEI Strategies for Business Impact. W maju 2023 Dorota N. Haller została powołana do Global DEI Council w światowych strukturach IAA.

Adam Jarosz

CEO Be Communications

Kieruje firmą od jej powstania w 2010 roku. W branży pracuje 25 lat, współtworząc i realizując programy zintegrowanej komunikacji dla podmiotów reprezentujących praktycznie wszystkie sektory rynku, m.in. technologię, telekomunikację, finanse, zdrowie, przemysł obronny, konsulting biznesowy oraz fmcg i produkty luksusowe. Zajmuje się obszarem komunikacji korporacyjnej i kryzysowej, a także doradztwem w zakresie działań dla marek, ESG i Public Affairs. Jest certyfikowanym coachem MLC, jako mentor prowadzi także projekty doradztwa dla kadry menedżerskiej zarządów polskich i międzynarodowych spółek. W latach 2020-2021 Prezes Związku Firm Public Relations w Polsce. Prowadzi wykłady i zajęcia na Uniwersytecie SWPS (etyka i etyczna komunikacja biznesu).

Monika Jasłowska

Doradczyni ds. Transformacji oraz Pełnomocniczka Zarządu ds. Różnorodności i Włączania, Polpharma

Doradczyni ds. Transformacji oraz Pełnomocniczka Zarządu ds. D&I w największej polskiej firmie farmaceutycznej Polpharma. Z wykształcenia sinolożka, z zamiłowania od ponad 20 lat zajmuje się szeroko rozumianą komunikacją. Przez wiele lat zarządzała budowaniem marek produktowych i korporacyjnych Polpharmy, a wcześniej kierowała w niej Działem Brand PR, tworząc i prowadząc kampanie społeczne i edukacyjne. Prowadzone przez nią projekty zdobyły szereg polskich i międzynarodowych nagród. Członkini kapituły konkursu Business Stevie Awards i Rady Społeczno-Gospodarczej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Obecnie, w Polpharmie zajmuje się wdrażaniem programu innowacji pracowniczych oraz zmianą kultury organizacyjnej. Podróżniczka, zafascynowana kulturą i sztuką dalekiej Azji.

Jolanta Jędrysek

Wicedyrektor PR, Benefit Systems

Ekspertka z ponad 15-letnim doświadczeniem. Od wielu lat związana ze spółką Benefit Systems, w której odpowiada za PR produktowy (m.in. MultiSport) i korporacyjny, a także za projekty prozdrowotne i edukacyjne (np. MultiSport Index). Wcześniej pracowała w Agora SA, w której realizowała działania PR dla Segmentu Internet (m.in. Gazeta.pl). Prowadzi zajęcia z zakresu Public Relations oraz z wystąpień publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Łukasz Jurkiewicz

Prezes Zarządu, Pan Pikto

Od niemal 20 lat prowadzi Agencję PR Pan Pikto – jedyną firmę public relations z województwa śląskiego zrzeszoną w ZFPR. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Kierował projektami sześciokrotnie nagradzanymi statuetką Złotego, Srebrnego i Brązowego Spinacza. Jego specjalnością jest zarządzanie sytuacją kryzysową oraz komunikacja społeczna. Wierzy w siłę niesztampowych rozwiązań i działań o charakterze non-standard. Angażuje się pro bono w projekty promujące zdrowie psychiczne oraz przedsięwzięcia wspierające rozwój edukacji domowej.

Ewa Kaczmarek

CEO Synertime

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na UAM w Poznaniu oraz podyplomowych studiów UW/PAN. Od ponad 20 lat związana z mediami i branżą PR. Początkowo dziennikarka, następnie dyrektor Komunikacji i PR w firmie MS STOLICA SA / UPS Polska oraz kilku innych przedsiębiorstwach. Z agencją Synertime związana od początku jej istnienia. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym, zarządzaniu komunikacją kryzysową, działaniach z wykorzystaniem RTM oraz kampaniach społecznych i edukacyjnych. Współtworzyła i nadzorowała setki kampanii na rzecz firm prywatnych i instytucji publicznych. Znakomicie koordynuje duże projekty. Prowadzi zajęcia i warsztaty z zakresu PR.

Sandra Kaczmarek

CEO TOUCH.PR

Założycielka TOUCH.PR, działająca w branży ponad 10 lat. Specjalizuje się w komunikacji marketingowej. Realizuje działania PR dla takich klientów jak Żabka Polska, Diagnostyka, NutroPharma, Pozbruk czy Sundose. Pracowała także dla LIDL Polska, Procter & Gamble (kampania "Dziękuję Ci, Mamo!"), Intermarché, Unilever (marka Dove), Budimex, MASPEX (Kubuś i Tymbark). Doświadczenie zdobywała w warszawskich agencjach (CORE PR i Hill+Knowlton Strategies). Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza, ze specjalizacją Public Relations. Prywatnie zwiedza świat biegając maratony w Polsce i za granicą.

Monika Kaczmarek-Śliwińska

Dr hab., adiunkt Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej MENTAX

Z obszarem komunikacji społecznej w sposób naukowy i praktyczny związana od 1996 roku. Doradza i szkoli w obszarze strategii komunikowania się, public relations, zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Wykładowczyni na studiach MBA. Laureatka nagrody branży public relations PRotony 2013 w kategorii „Edukacja PR” oraz nagrody Polskiego Stowarzyszenia Public Relations Lew PR 2013. Autorka monografii autorskich, redaktorka monografii zbiorowych i licznych artykułów na temat komunikowania się i public relations organizacji. Koordynatorka oraz uczestniczka projektów badawczych. Prelegentka i uczestniczka konferencji naukowych, spotkań branżowych i innych przedsięwzięć. Wśród aktywności z obszaru komunikowania się szczególną uwagę skupia na zagadnieniach z obszarów: etyki PR, kryzysowego PR, komunikowania politycznego i nowych mediów. Pełniła funkcję Wiceprezeski Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2011-2013) oraz przez dwie kadencje była członkinią Rady Etyki Public Relations (2010-2014). Obecnie aktywnie uczestniczy w pracach Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Ekspertka Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz członkini Sektorowej Rady do spraw Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej. Więcej: www.monikakaczmarek-sliwinska.pl.

Karolina Karolczak

Global Promotion Director, AsstrA-Associated Traffic AG

Ekspertka z ponad 20-letnim doświadczeniem w komunikacji i marketingu oraz budowaniu i wdrażaniu strategii na rynkach międzynarodowych . Jest absolwentką MBA, wykładowcą akademickim i trenerem motywacyjnym z Międzynarodowym certyfikatem MCBT oraz akredytacją trenerską Brian Tracy International. Ambasadorka programu Marka jest Kobietą, twórczyni programu treningowego #celomania oraz autorka wielu publikacji branżowych. Obecnie odpowiada za departament Promocji w grupie kapitałowej AsstrA, działalność której obejmuje logistykę oraz organizacje łańcucha dostaw w 24 krajach na 3 kontynentach. W obszarze odpowiedzialności jej zespołu jest: komunikacja globalna marki, działania marketingowe i PR na każdym z rynków, e-commerce , projekty ESG. Poprzednio odpowiedzialna za pion marketingu i komunikacji w Grupie ENEL-MED. Dodatkowo jako Partnership & Procurement Director w Sodexo BRS była odpowiedzialna za stworzenie modelu współpracy bazującego na Consumer Value Added Proposition z największymi sieciami na rynku (JMP, Auchan, CRF, HEBE, MMSH i wiele innych). Odpowiadała za wprowadzenie i opracowanie strategii marki Dr Witt, re-launch marki Frugo oraz Black, a także kampanięi Levi’s – 501. W 2021 roku została wyróżniona w rankingu Forbes Women – Mistrzynie Linkedin (obecnie zgromadziła 24 172 obserwujących na LinkedIn). Od 2018 roku jest wykładowczynią akademicką na Społecznej Akademii Nauk (marketing, PR, strategie zarządzania, digital) oraz wykładowczynią Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie (kompetencje przyszłości). Od ponad 12 lat udziela się jako prelegentka na konferencjach branżowych z zakresu marketingu pokazując świat konsumenta i marek w ujęciu 7p. Została wyróżniona 1. miejscem Marketing Progress Wrocław. Była jurorką w konkursie PNSA – Polish National Sales Awards, a także członkinią kapituły marek SuperBrands Polska, wieloletni członek Jury POS Stars Marketing Festiwal.

Ewelina Karpińska

Head of Marketing & Brand, Green Caffe Nero

Od lat związana z branżą gościnności – początkowo z hotelarstwem, a obecnie z gastronomią – pracuje nad pozytywnym wizerunkiem, skuteczną promocją i strategiami sprawdzającymi się w praktyce. Dba o markę Green Caffè Nero – jej reputację i wizerunek, działania promocyjne oraz o pozytywne doświadczenia i lojalność gości. Odpowiada za całość marketingu – offline i online. Prowadzi wiele kulturalnych projektów, skupiając się na miastotwórczym aspekcie działania kawiarni. Jej ulubionym projektem jest Warszawski Maraton Fotograficzny organizowany przez Green Caffè Nero od 2018 roku. Prywatnie jest wielbicielką wciągających książek, szczerej kuchni i odkrywania nowych miejsc podczas bliskich i dalszych podróży.

Marta Karwacka

Sustainability Senior Manager, Deloitte

Socjolożka biznesu, która od 17 lat zajmuje się zrównoważonym rozwojem. Wspiera duże firmy w transformacji ESG m.in. w budowaniu strategii ESG i komunikacji z rynkiem. Od 2014 roku na blogu How to Wear Fair promuje temat odpowiedzialnej mody i zrównoważonej konsumpcji, a jej zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018. Uczy ESG na uczelniach wyższych. Jest jurorką wielu konkursów poświęconych odpowiedzialnej konsumpcji, cyrkularnej gospodarce czy społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2013 roku jej praca doktorska na temat współpracy międzysektorowej otrzymała I nagrodę w konkursie Verba Veritatis. Jest autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi przy projektach zaangażowanych społecznie i środowiskowo („Siła współpracy”). Współtworzyła pierwszą w Polsce inicjatywę promującą circular economy – Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY

Marcin Kasprzak

Dyrektor PR, Marketingu i ESG, ERBUD GROUP

Od 2020 r. przewodzi pionowi Marketingu, PR, IR i ESG w Erbudzie, największej polskiej niezależnej grupie budowlanej. Inicjator projektu „Młode Majsterki” promującego budownictwo wśród kobiet. Laureat m.in. złotego Effie, trzech złotych Złotych Spinaczy, złotego IAB Mixx Europe. Były redaktor naczelny magazynu „Logo”, wcześniej wieloletni redaktor magazynów „Playboy” i „Esquire”.

Wojciech Kądziołka

Rzecznik Prasowy, InPost

Ekspert w zakresie komunikacji i PR z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy dla największych polskich marek. Od 8 lat związany z firmą InPost, która zrewolucjonizowała rynek przesyłek w Polsce, gdzie piastuje stanowisko Rzecznika Prasowego i zarządza komunikacją oraz wizerunkiem marki. Specjalizuje się w doradztwie zarządczym oraz budowaniu strategii marki. Posiada bogate doświadczenie w komunikacji kryzysowej – prowadził projekty dla firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest absolwentem studiów doktoranckich z zakresu ekonomii w Polskiej Akademii Nauk.

Bartłomiej Kędzierski

Managing Partner, Weber Shandwick

Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze komunikacji korporacyjnej, zarządzania komunikacją kryzysową, relacji inwestorskich i public affairs. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla klientów reprezentujących sektory: technologiczny, finansowy, energetyczny, DIY i deweloperski. Współpracuje z czołowymi polskimi i zagranicznymi firmami, funduszami inwestycyjnymi i startupami. Od 2009 do 2022 roku współwłaściciel agencji Made in PR, wyłącznego polskiego partnera Worldcom PR Group. Od stycznia 2023 pełni funkcję partnera zarządzającego w międzynarodowej Agencji Weber Shandwick.

Agnieszka Kępińska-Sadowska

Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej, Centralna i Wschodnia Europa (CEE), Haleon

Wieloletni praktyk komunikacji, pasjonatka i strateg, od ponad 20 lat związana zawodowo z komunikacją i PR. Aktualnie Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej 34 rynków Centralnej i Wschodniej Europy w globalnym koncernie sektora consumer healthcare Haleon (wcześniej znanym jako GlaxoSmithKline Consumer Healthcare). Wcześniej związana m.in. z Grupą CCC jako Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju oraz przez 14 lat z Kraft Foods/Mondelez International, m.in. jako Dyrektorka ds. Komunikacji i relacji zewnętrznych Centralnej Europy, Polski, Bałtyków. W latach 2014-2016 Dyrektorka ds. Komunikacji Wewnętrznej koncernu Mondelez w Europie. Znana z zaangażowania w sektorowe prace stowarzyszeń branżowych, aktywnego promowania etyki w działaniach marketingowych i PR oraz samoregulacji. Wieloletnia członkini Zarządu Rady Reklamy, wcześniej jej Prezes w latach 2019-2021. Członkini Klubu Dyrektorów PR. Wcześniej przez 8 lat pracowała po stronie agencji public relations, związana była z polskim oddziałem międzynarodowej agencji PR Edelman, kierując działem Komunikacji Konsumenckiej i projektami dla największych firm branży FMCG. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa i realizacji kampanii CSR, marketingowych, czy 360° (dla m.in. Milka, Prince Polo) czy też wielokanałowej komunikacji w zakresie launchu nowych marek (Burger King, Oreo). Ukończyła prawo, oraz zarządzanie i marketing ze specjalizacją PR na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka studiów Executive MBA Collegium Humanum.

Małgorzata Kilian-Grzegorczyk

Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Demagog

Prezeska Stowarzyszenia Demagog, pierwszej w Polsce organizacji factcheckingowej, która walczy z dezinformacją oraz fałszywymi informacjami rozprzestrzenianymi w sieci. Pomysłodawczyni Akademii Fact-Checkingu, cyklu warsztatów z zakresu edukacji medialnej. Ekspertka i wielokrotna panelistka konferencji z obszaru nowych mediów oraz problematyki dezinformacji w sieci. Edukatorka, która prowadzi zajęcia z dezinformacji, krytycznego myślenia dla młodzieży, studentów oraz biznesu. Laureatka nagrody Digital Shapers 2022 w kategorii edukacja.

Anna Klimczuk

Head of Communications, Microsoft

Jako dyrektor komunikacji Microsoft, Anna zarządza kompleksowymi działaniami Public Relations jednej z największych spółek na świecie. Odpowiada za tworzenie i realizację strategii komunikacyjnej, która zakłada innowacyjne połączenie narzędzi PR, social media i customer relations. Działania te charakteryzują się holistycznym podejściem, uwzględniającym m.in. takie obszary jak media relations, komunikacja kryzysowa, corporate social responsibility, public affairs. Anna jest współtwórczynią programu Polskiej Doliny Cyfrowej, który zyskał rynkowe uznanie i stał się główną osią narracji dla działań Microsoft w Polsce. W 2023 roku była odpowiedzialna za koncepcję, strategię i egzekucję ponad 3 miesięcznej kampanii marketingowo-komunikacyjnej związanej z otwarciem w Polsce regionu chmurowego Microsoft, która miała na celu wzmocnienie zaangażowania lokalnego biznesu w wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak chmura, AI, analityka danych oraz cyberbezpieczeństwo do budowania odporności w czasach niepewności gospodarczej i społeczno-politycznej. Anna związała swoją 26 letnią karierę zawodową z obszarem Public Relations. Specjalizuje się w obszarze technologii i innowacji, wytyczając nowe kierunki rozwoju tej dziedziny w Polsce. Prywatnie, miłośniczka koni przemierzająca Kampinos wspólnie ze swoim arabskim wałachem.

Małgorzata Kołodrub

Senior Communications & PR Manager CEE, Medtronic Poland

Ekspert komunikacji z wieloletnim doświadczeniem z zakresu komunikacji zewnętrznej, budowania wizerunku marek i firm, kryzysowej i wewnętrznej, zdobytym w międzynarodowych firmach w branży spożywczej i żywienia medycznego. Obecnie w Medtronic Poland, poprzednio zarządzała komunikacją w grupie spółek DANONE (NUTRICIA Polska Sp. z o.o., Danone Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A.). Skupiona na tworzeniu i zapewnianiu spójnej strategii komunikacji korporacyjnej oraz relacji, które przyczyniają się do rozwijania efektywności organizacji i jej wizerunku wśród odpowiednich odbiorców. Z fascynacją zgłębia zmiany zachodzące w konsumpcji treści, rozwój nowych mediów, trendy i zachowania społeczne w otaczającym nas świecie.

Magda Kołodziejczyk

Prezeska Zarządu, M+G

Ekspertka w dziedzinie komunikacji korporacyjnej, finansowej oraz relacji inwestorskich, z ponad 25-letnim doświadczeniem. Ścieżkę zawodową zaczynała w NBS Communications oraz Hill & Knowlton. Założycielka oraz prezeska zarządu agencji M+G, działającej na rynku od ponad 18 lat. Doradzała m.in. firmom takim jak 3M, CCC, Dom Development, Canal+ Polska, LW Bogdanka, Dino Polska, Carlsberg, Michelin, Huuuge, Auto Partner, Mercor, Dębica i wielu innym. Członkini Komitetu Sterującego 30% Club Poland.

Kamil Kozłowski

Partner Zarządzający, d*fusion communication

Z branżą Public Relations związany od 19 lat. Współzałożyciel i partner zarządzający d*fusion communication, gdzie odpowiada za rozwój agencji, tworzenie strategii oraz nowych narzędzi komunikacyjnych. Wcześniej dziennikarz mediów marketingowych, od 2003 roku odpowiedzialny za rozwój działu nowych technologii agencji ComPress SA. Autor wielu strategii z zakresu komunikacji korporacyjnej oraz produktowej dla firm z sektora elektroniki konsumenckiej, tech/IT, finansowego oraz start-upów.

Anna Krajewska

Wiceprezes, NBS Communications

Założycielka NBS w 1990 r. i wieloletni Prezes Zarządu NBS Communications (2004- 2016). Wyższe wykształcenie z etnologii (UJ oraz Universite de Paris X). Tworzyła podstawy PR w Polsce. Ponad 30 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów z zakresu PR korporacyjnego, zarządzania kryzysowego, PR finansowego i relacji inwestorskich. Doradzała wielu firmom w procesie publicznych ofert sprzedaży akcji w tym m.in. Pekao SA, PGE, PKO BP, PZU, GPW, Alior Bank, JSW i PKP Cargo. Doradzała także wielu polskim i międzynarodowym firmom w procesie fuzji i przejęć w tym Orange (wcześniej France Telecom) ), AXA, Electricite de France, BNP Paribas, Macquarie, Goldman Sachs. Zarządzała również komunikacją w wielu sytuacjach kryzysowych. Przez wiele lat była także jurorem w konkursie „Złote Spinacze” oraz „BAPRA Bright Awards” w Bułgarii.

Ewa Król-Sawicka

Managing Partner, Human Signs

Z branżą PR związana od ponad 20 lat. Pracowała jako PR Director zarówno w Agencjach PR jak i po stronie Klienta. Od blisko 11 lat jest właścicielem Agencji Konkret PR. Od maja br. wspólnie z Waldemarem Leszczyńskim stworzyła markę Humans Signs, w której jest managing partnerem. Swoje doświadczenie w branży zdobywała realizując i tworząc strategie komunikacji dla wielu branż m.in. logistycznej, lifestylowej, zdrowotnej czy też w PR kryzysowym i Employer Brandingu. Miłośniczka nurkowania i nart biegowych oraz dobrej literatury. Prywatnie mama Neli i Igi.

Konrad Kruczkowski

Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Stowarzyszenie WIOSNA

Dyrektor marketingu i komunikacji w Stowarzyszeniu WIOSNA, Członek Zarządu WIOSNY. Od 10 lat zajmuje się komunikacją: był dyrektorem kreatywnym agencji 1000ideas i dyrektorem artystycznym w OPCOM. Jako dyrektor artystyczny współtworzył komunikację m.in. dla: SKODY, Nivei, Chipsletten, Crunchips, Wydawnictwa Naukowego PWN i InPostu. Od listopada 2017 roku zarządzał działem komunikacji w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Autor bloga haloziemia.pl, gdzie realizuje złożone projekty społeczne. Wydał dwie książki reporterskie: Halo Człowiek. Rozmowy o tym co ważne (2016) i Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie (2017). Za projekt „Halo Tato” otrzymał główną nagrodę w konkursie „Kampania Społeczna 2016” a rok później Złotego Spinacza. Jest także laureatem Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, nagród Blog Roku 2013, Blog Blogerów 2013 i Blog Roku 2013 w kategorii „Polityka, publicystyka i społeczeństwo” oraz Blog Forum Gdańsk Award dla Blogera Odpowiedzialnego Społecznie (2015, 2016). Wykładowca plenerów Film Spring Open organizowanych przez Sławomira Idziaka, gdzie wykłada film zaangażowany społecznie i prowadzi warsztaty o tworzeniu kampanii społecznych.

Iwona Kubicz

Prezes Zarządu, Procontent Communication

Juror w wielu międzynarodowych konkursach PR takich jak: IPRA Golden World Awards, Stevie Awards, Magellan Awards. Specjalizuje się w projektach z zakresu Corporate PR i zarządzania kryzysowego. Koordynowała projekty public relations dla firm takich jak: Polpharma, Sanofi, Janssen, TEVA, Zentiva, Adamed, Fresenius Kabi oraz projekty wspierające rozwój R&D w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc działania PR z wielu obszarów komunikacji: od audytów i komunikacji wewnętrznej po kampanie CSR i zarządzanie komunikacją w kryzysie. Realizowała m.in. działania wspierające wizerunek marki dla takich firm jak: Honeywell, Resideo, markety OBI, HBO, Hallmark Channel, Disney Channel, Gaspol jak również organizacji branżowych np. Polskiej Platformy Technologicznej innowacyjnej Medycyny oraz Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa. Prowadziła również kampanie z zakresu komunikacji korporacyjnej dla: Energa Operator, PKP Energetyka i Saxo Bank. Jest członkiem Rady Programowo Biznesowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ilona Lartigue

Senior PR Director CEE, Netflix

Ekspert PR i lider zespołów komunikacyjnych z wieloletnim doświadczeniem w firmach w całej Europie. Pracowała m.in. dla takich marek jak Uber, Lime, Wonga. Obecnie kieruje działaniami Netflix w Europie Środkowo-Wschodniej. Stypendystka Fulbrighta na University of Florida oraz Summer Doctoral Program w Oxford Internet Institute.

Maciej Lasoń

Communication Director East Europe, Board Member, Unilever

Ma prawie 20 letnie doświadczenie w branży public relations. Przez pierwsze 8 lat związany był z polskim oddziałem agencji Edelman, w której przeszedł „pełną” ścieżkę zawodową od Account Executive’a do Unit Directora. Po transferze na stronę korporacyjną przez 7 lat odpowiadał za komunikację marki Nike w Polsce, w tym za działania wokół Euro 2012 i reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od roku 2018 zarządza komunikacją korporacyjną firmy Unilever w regionie East Europe, w skład którego wchodzi 20 krajów, w tym m.in. Ukraina, Polska i kraje bałtyckie, Grecja, Węgry, Rumunia, Czechy oraz Słowacja.

Urszula Matej-Bil

Członek Zarządu, Marketing i Komunikacja, EPP

Urszula Matej-Bil posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji i public relations. Specjalizuje się w działaniach obejmujących komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, w tym kryzysową, media relations, content marketing i social media. Odpowiadała za współpracę z influencerami i liderami opinii oraz za działania marketingowe i promocyjne. Współpracowała z wiodącymi krajowymi i międzynarodowymi firmami z branży nieruchomości, budowlanej, ubezpieczeń, finansów i bankowości, nowych technologii, logistyki i transportu, przemysłu ciężkiego, e-commerce oraz FMCG. Wspierała komunikacyjnie liczne nieruchomości handlowe. Jako członek zarządu odpowiedzialny za marketing i komunikację w EPP, zajmuje się m.in. zarządzaniem komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną firmy, koordynacją działań marketingowych w zarządzanych obiektach, obszarem public affairs i współpracą z organizacjami branżowymi, działaniami w mediach społecznościowych oraz tematami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jest też członkiem zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych. Przed dołączeniem do EPP, pełniła funkcję dyrektora działu komunikacji korporacyjnej w agencji OneMulti. Wcześniej zajmowała stanowisko dyrektorskie w agencji PR Questia. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Marketing i Zarządzanie. Posiada też dyplom studiów doktoranckich w obszarze zarządzania na tej uczelni.

Małgorzata Mejer

Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Procter & Gamble w Europie Centralnej

Absolwentka Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pierwsze lata kariery zawodowej spędziła jako nauczycielka. Doświadczenia biznesowe zaczęła zbierać w 1990 roku, podejmując prace szefa Biura Informacji Technicznej Kodak Ltd w Polsce. Od 1995 odpowiada za działania PR-owe Procter & Gamble w Polsce, a od 2011 w regionie Europy Centralnej. Obok odpowiedzialności za komunikację korporacyjną pełni też funkcję rzecznika prasowego firmy. Jest współtwórcą programu marketing społecznego „Podaruj dzieciom słońce" i programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Jest członkiem Komisji Marketingu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Rady Uczelni Szkoły Głównej Handlowej. Związana z konkursem Złote Spinacze jako jurorka od jego początków.

Arkadiusz Mierzwa

Dyrektor ds. Komunikacji, Jeronimo Martins Polska

Na obecnym stanowisku odpowiada za kształtowanie pozytywnego wizerunku lidera polskiej branży handlowej, relacje sieci Biedronka z mediami oraz politykę Sustainability i CSR. Wcześniej prowadzący i ekspert programu „Firmowe ewolucje”, emitowanego na antenie TVP1. W latach 2013-2016 dyrektor ds. komunikacji i PR nc+/CANAL+. Wcześniej, od 2008 r. do 2013 r., rzecznik prasowy oraz dyrektor biura relacji z mediami i komunikacji zarządu Banku Pekao SA. Dwukrotnie w tym okresie znalazł się na podium prestiżowego konkursu branżowego „Protony” w kategorii „Najlepszy rzecznik prasowy”. W latach 2003-2008 jako reporter TVN24, a także TVN CNBC Biznes relacjonował wydarzenia ekonomiczne i biznesowe z całego świata, w tym Fora Ekonomiczne w szwajcarskim Davos. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, American Studies Center oraz IESE Business School w Barcelonie.

Eliza Misiecka

Dyrektor Generalny, Genesis PR

Dr nauk humanistycznych, założycielka i szef agencji GENESIS PR, od 1994 roku w branży PR. Specjalizuje się w PR korporacyjnym, finansowym, zarządzaniu komunikacją kryzysową oraz w relacjach inwestorskich. Prowadziła ponad 700 długoterminowych kampanii PR na rzecz firm prywatnych i instytucji publicznych. Prowadziła wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat Zasiada w jury konkursów Złote Spinacze oraz Stevie IBA w USA. Projekty, które prowadziła otrzymały 17 nagród branżowych, w tym 11 międzynarodowych IPRA i IBA w kategoriach Relacje Inwestorskie, Public Affairs, Zarządzanie kryzysem.

Przemysław Mitraszewski

Managing Partner, Lighthouse

Założyciel i prezes zarządu Lighthouse, firmy z polskim kapitałem działającej w międzynarodowej strukturze jednej z największych agencji komunikacyjnych na świecie Edelman. Pełni również funkcję dyrektora ds. relacji zewnętrznych i Pełnomocnika Zarządu LPP S.A. Od ponad 20 lat związany z branżą public relations. Przemysław Mitraszewski jest ekspertem w dziedzinie zarządzania informacją w sytuacji kryzysowej. Z powodzeniem zrealizował ponad 500 projektów związanych z issue &crisis management. Jest autorem licznych publikacji na temat zarządzania sytuacją kryzysową oraz „Crisis Management Approach Process” – metodologii przygotowania do zarządzania kryzysowego. W obszarze jego szczególnych zainteresowań leży PR korporacyjny, komunikacja firm rodzinnych dotycząca sukcesji, komunikacji marki firmy rodzinnej i procesów M&A. Prezes Związku Firm Public Relations, arbiter Komisji Etyki Reklamy przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Od niemal 10 lat zasiada w jury konkursu Złote Spinacze. Przewodniczący jury konkursu „Next Gen of PR”. Prowadzi zajęcia z zarządzania kryzysowego na Uniwersytecie SWPS, London School of PR, a wcześniej m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz ICAN Institute.

Robert Moreń

Corporate Affairs Director, Mars Wrigley oraz Wykładowca SWPS

Robert pełni funkcję dyrektora ds. korporacyjnych w Mars Wrigley Polska. Jest też członkiem zespołu zarządzającego MW w Polsce. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze dziennikarstwa, public relations, marketingu i komunikacji korporacyjnej. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Oklahoma State University. W 1993 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i German Marshall Fund za najlepszy debiut dziennikarski. Opublikował kilkaset artykułów w Spotkaniach, Życiu Warszawy, Polityce, a także w USA Today. Pracował również jako reporter "Faktów" TVN i dyrektor ds. mediów w agencji PR – Point of View. W latach 2003-2013 był rzecznikiem prasowym, a następnie dyrektorem zarządzającym w Banku Pekao SA. Następnie był dyrektorem Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT, a w latach 2015-2016 – zastępcą globalnego szefa komunikacji firmy MoneyGram, odpowiedzialnym za region EMEAAP (Europa, Bliski Wschód, Afryka, Azja i Pacyfik). Przez kolejne trzy lata był szefem komunikacji i marketingu w Benefit Systems, lidera rynku pozapłacowych benefitów pracowniczych w Polsce (m.in. karta MultiSport), a także w Czechach, na Słowacji, w Bułgarii, Chorwacji i Grecji. Od marca 2021 do czerwca 2023 roku jako zewnętrzny konsultant zajmował się komunikacją korporacyjną w Grupie Assay, funduszu VC. Od 4 lat jest również wykładowcą na Uniwersytecie SWPS.

Adrianna Morze

Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Klastrze North&East Europe, DB Schenker

Odpowiedzialna jest za zarządzanie reputacją, tworzenie strategii komunikacji oraz działania marketingowe w DB Schenker w 7 krajach Europy środkowo-wschodniej, w szczególności odpowiada za takie obszary jak komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, działania CSR, a także marketing B2B. Karierę zawodową zaczynała w międzynarodowych agencjach PR – Havas PR oraz Ogilvy (wcześniej Cohn&Wolfe) – w których prowadziła, bądź współprowadziła kompleksowe projekty komunikacyjne dla największych firm z branż takich jak finanse, ochrona zdrowia i nieruchomości. Następnie, w FM Logistic jako Kierownik ds. Marketingu i Komunikacji odpowiedzialna była za stworzenie i wdrożenie strategii komunikacji w 4 krajach Europy centralnej. Uczestniczyła w wielu grupach projektowych kampanii nagradzanych w polskich i międzynarodowych konkursach branżowych.

Alex Muravitski

Director of Crisis and Resilience for Central Europe, Deloitte

Alex Muravitski w ramach swojej roli odpowiada za ofertę z zakresu zarządzania kryzysowego oraz odporności na kryzys dla klientów w Europie Centralnej. Jednym z obszarów, na którym koncentruje się w trakcie tego konkursu, jest odporność reputacji na kryzys oraz komunikacja kryzysowa. Jego kariera rozciąga się na ponad 20 lat międzynarodowego doświadczenia w instytucjach finansowych w Irlandii, Polsce, Kazachstanie i na Ukrainie, a konkretnie w obszarach operacji finansowych i technologii. W ciągu ostatnich trzech lat pełnił funkcję członka zarządu jednego z największych banków państwowych na Ukrainie w czasie rosyjskiej agresji, która wymagała między innymi, jego zaangażowania w komunikacji kryzysowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz banku.

Artur Musiał

Director of Public & Governmental Affairs and Communication, Takeda Pharma

Artur Musiał, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, jest doświadczonym managerem PR specjalizującym się w Governmental Affairs, Public Relations oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Posiada szerokie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu strategii Governmental i Public Affairs. Jego umiejętności zarządzania zespołem oraz przygotowywania i realizacji projektów przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów w poprzednich rolach. Artur Musiał posiada również doświadczenie z zakresu Market Access, gdzie współtworzył strategie dostępu do rynku. Znajomość zagadnień farmakoekonomiki i ekonomii przyczyniły się do skutecznego wdrażania prowadzonych projektów oraz budowania zrozumienia i zaufania interesariuszy w obszarze inwestycji firmy i wpływu na lokalną gospodarkę. Jest absolwentem Szkole Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia podyplomowe z zarządzania strategicznego w biznesie medycznym oraz zdobył tytuł magistra z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Cezary Mychlewicz

Head of Communications & Marketing, Siemens

Zarządza strategią oraz działaniami operacyjnymi w obszarze komunikacji i marketingu w Siemens sp. z o.o., koordynując działania z uwzględnieniem wiodącej roli w grupie, złożoności organizacyjnej i międzynarodowej struktury firmy. W obszar jego obowiązków zawodowych wpisuje się kreowanie i odpowiedzialność za realizację strategii w zakresie komunikacji, w tym PR, Thought Leadership czy działań marketingowych bezpośrednio wspierających proces sprzedaży. Celem jego działań jest konsekwentna realizacja strategii pozycjonowania firmy Siemens jako partnera technologicznego dla polskiego rozwoju ekonomicznego, w takich branżach jak przemysł i infrastruktura budynkow z uwzględniem efektywności i transformacji energetycznej czy infrastruktury e-mobility. . Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył: studia podyplomowe z zastosowań technologii komputerowych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Elektroniki; w 2016 r. – International Language Academy of Canada, w 2009 r. – The Chartered Institute of Marketing.

Anna Nawrocka-Tełewiak

Założyciel, Fundacja YOUNG ARTS, Creative Cube

Od ponad 15 lat związana jest z komunikacją marketingową i public relations. Specjalizuje się w obszarze zarządzania marką oraz komunikacją konsumencką. Dziś jest niezależnym konsultantem, prowadząc własną firmę Creative Cube, tworząc strategie i koncepcje kreatywne dla marek. W przeszłości stała na czele działań komunikacyjnych jednej z największych grup mediowych w Polsce Grupy Onet, pełniąc rolę jej rzecznika prasowego. Współzałożycielka i dyrektor kreatywna Fundacji YOUNG ARTS, organizatora Young Arts Festival (youngarts.pl), wydarzenia łączącego style muzyczne - jazz, klasykę i muzykę popularną, gromadzącego co roku kilkutysięczną widownię. Young Arts Festival już przy pierwszej edycji został doceniony zarówno przez odbiorców jak i krytyków, a także zdobył nagrodę Złotego Spinacza 2016 wygrywając w kategorii Kultura i Media m.in. „Weekendem otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

Hubert Niedzielski

Kierownik PR marki Volkswagen, Volkswagen Group Polska

Od 2019 roku Kierownik PR marki Volkswagen w Volkswagen Group Polska. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za współpracę Volkswagena z mediami oraz realizację strategii PR marki w obszarze polityki informacyjnej. Koordynowany przez niego projekt „Volkswagen napędza elektromobilność w Polsce” został nagrodzony dwoma złotymi statuetkami w XVIII edycji konkursu „Złote Spinacze” (w kategoriach „Media Relations” oraz „Research&Insight”) oraz zwyciężył w IPRA Golden World Awards 2022 w kategorii „Communication Research”. Pomysłodawca i koordynator projektu „Volkswagen sadzi lasy we współpracy z mediami”, wyróżnionego w 2022 roku w plebiscycie PR Wings w kategorii „PR innowacja roku – kampania następnej generacji”.

Iga Niewiadomska

Communication, External Relationship & PR Manager, Dentons Polska

Obszarem komunikacji PR zajmuje się ponad dwie dekady. Z największą w Polsce i na świecie kancelarią prawniczą związana jest na stałe od 2016 roku, współpracę projektową z Dentons rozpoczęła już w 2007 roku. Obecnie odpowiada za komunikację w Dentons, relacje zewnętrzne, wydarzenia specjalne, Pro Bono oraz CSR kancelarii. Raportuje bezpośrednio do Partnerów Zarządzających. Przygotowuje i nadzoruje projekty specjalne, realizowane dla kancelarii oraz jej kluczowych klientów. Wcześniej, w latach 2007 – 2014, prowadziła własną firmę PR, Rainer Communications, specjalizującą się działaniach public affairs oraz crisis communications. Współpracowała między innymi z Madeleine Albright oraz Parlamentarną Grupą Kobiet. Odpowiadała za kryzysową komunikację PF Jelfa w słynnej „Aferze Corhydronowej”. Karierę zawodową na stanowiskach menedżerskich rozpoczęła w 1998 roku jako dyrektor marketingu Radia Pogoda, a od 2000 roku jako szefowa biura reklamy wydawnictwa Business Press. Następnie, do czasu założenia własnej agencji, prowadziła kolejno jako Managing Partner warszawski odział PR należący do J.W. Thompson/Parintex oraz PR/TBWA Warsaw. Jest absolwentką wydziału Historii Fotografii w Sotheby’s Institute of Art w Londynie oraz wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie wolnym organizuje wystawy fotografii, projekty kuratorskie oraz prowadzi autorskie audycje radiowe.

Łukasz Niewola

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju, Grupa LUX MED

Od blisko 15 lat pracuje w obszarze dziennikarstwa, PR i komunikacji. Od ponad trzech lat zarządza strategią wizerunkową i komunikacyjną oraz odpowiada za obszar zrównoważonego rozwoju Grupy LUX MED. Wcześniej przez blisko 10 lat pracował w TVN, odchodząc jako zastępca dyrektora TVN24 BIS.

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations, Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska

Od ponad 30 lat związana z sektorem bankowym, od przeszło 20 lat z branżą PR. Dyrektor Departamentu Public Relations w Santander Bank Polska (dawnej Bank Zachodni WBK). Zarządza także pracą Biura Prasowego, które jest jednym z najlepszych Biur Prasowych w bankach. Oprócz współpracy z mediami, nadzoruje działania z obszaru public policy, ESG oraz społeczne, a także projekty relacyjne i sponsoringowe. Pracowała m.in. w PKO BP, Banku BGŻ (obecnie BGŻ BNP Paribas), TUiR i TUnŻ WARTA, Kredyt Banku, a po fuzji w Banku Zachodnim WBK. Ma duże doświadczenie w strategicznym planowaniu działań wizerunkowych i kształtowaniu polityki informacyjnej instytucji finansowych. Zarządzała największymi projektami komunikacyjnymi w branży, w tym komunikacją m.in.: włączenia części Deutsche Bank do Santander Bank Polska, połączenia Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem, rebrandingiem Kredyt Banku oraz TUiR WARTA i TUnŻ WARTA oraz wieloma działaniami z zakresu public affairs i komunikacji kryzysowej. Ma także doświadczenie w zarządzaniu komunikacją wewnętrzną. Wielokrotnie nagradzana jako Rzecznik Prasowy. Monika aktywnie działa w Zespole ds. PR Związku Banków Polskich. Z okazji 25-lecia działania ZBP otrzymała medal M. Kopernika w uznaniu szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego w Polsce. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, m.in. wykładała na Podyplomowym Studium Public Relations Akademii L. Koźmińskiego. Z wykształcenie ekonomistka, ukończyła Wydział Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim. Kolekcjonuje koncerty, kocha dobrą muzykę i chciałaby kiedyś zamieszkać na stałe w Rzymie.

Michał Nowosielski

Założyciel BIGTHINKSKI

Jarosław Nyk

Prezes Zarządu, Vision Group

Ekspert w dziedzinie komunikacji społecznej i public relations. Posiada 25-letnie doświadczenie w pracy na rynku mediów i PR. Współzałożyciel i prezes zarządu agencji VISION GROUP. Członek Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (Mazowsze). Specjalizuje się w doradztwie strategicznym, zarządzaniu sytuacją kryzysową oraz public affairs.

Anna Orzech

Prezeska, Instytut Dobrej Komunikacji

Zajmuje się promocją dobrych idei w Internecie. Strateżka i trenerka komunikacji. Założycielka Instytutu Dobrej Komunikacji. Wieloletnia Digital Marketing Managerka i Dyrektorka Komunikacji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. #GirlBoss kolektywu Láska nebeská, gdzie współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi, którym doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR. Razem z zespołem zdobywczyni PRotona, 13 nagród w konkursie Złote Spinacze, 3 nagród Effie oraz wyróżnienia Golden Arrow.

Mirella Panek-Owsiańska

Członkini Rady Szkoły Liderów, Fundacja Szkoła Liderów

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu i była członkini zarządu CSR Europe. Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International. Stworzyła i koordynowała program „Demokracja bez kobiet to pół demokracji”, inicjatorka wielu grup i projektów dla kobiet. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, mentorka i trenerka. Członkini jury konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO. Praktyczną wiedzę o PR politycznym i społecznym zdobywała jako stypendystka, m.in. w Anglii, Hiszpanii i USA.

Anna Papka

Dyrektorka ds. Korporacyjnych, Shell

Anna Papka odpowiada za obszar spraw korporacyjnych w spółkach Shell w Polsce, tj. regulacje i sektor publiczny, komunikację oraz inwestycje społeczne. Specjalizuje się w tematyce zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim w energetyce i transporcie. Wcześniej związana z dużymi międzynarodowymi organizacjami, w tym Amazon, British American Tobacco, Bank Pekao/UniCredit czy Jeronimo Martins Polska.

Barbara Paszkiewicz-Laskowska

Partnerka Zarządzająca, StrategyWise

Ekspertka w obszarze komunikacji strategicznej. Z branżą związana od 2004 roku: na początku jako doradczyni in-house, następnie w ramach agencyjnych struktur. Zrealizowała dziesiątki projektów z zakresu zarządzania komunikacją w kryzysie, issue management, public affairs, doradztwa regulacyjnego, community relations, a także komunikacji korporacyjnej. Współinicjatorka projektu wspierającego kobiety - rękodzielniczki w Kambodży. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz London School of Public Relations, posiada także dyplom Master of Business Administration (MBA-SGH). Prywatnie wielbicielka Azji, dzieląca prywatny czas między dalekie wyprawy na Wschód oraz praktykowanie Ashtanga Yoga i Romana’s Pilates w Warszawie.

Mariusz Pleban

CEO OneMulti

Właściciel i prezes OneMulti (wcześniej znaną jako Multi Communications i Multi Event), najdłużej działającej agencji Public Relations w Polsce. Szef ośrodka analitycznego - InsightOut Lab. Ekspert zintegrowanej komunikacji marketingowej i PR oraz komunikacji w ramach sustainable management. Przez wiele lat silnie zaangażowany w pracę w Związku Firm Public Relations. W organizacji przez wiele lat pełnił funkcje Wiceprezesa Zarządu i członka Rady Związku. Prowadził zajęcia w ramach kursu London School of Public Relations. Jest prelegentem na branżowych kongresach. Z OneMulti, a tym samym z branżą PR i komunikacji marketingowej związany jest od 1997 roku. W firmie przechodził ścieżkę kariery od account managera poprzez partnera zarządzającego, aż do właściciela i prezesa. Kierowana przez Mariusza Plebana firma zdobyła wiele prestiżowych nagród w swojej branży. Jako jedyna z polskich agencji PR należy do sieci niezależnych agencji Public Relations Global Network. OneMulti jest także członkiem United Nations Global Compact. Mariusz Pleban jest współtwórcą konkursu Złote Spinacze i jurorem od pierwszej edycji projektu.

Małgorzata Podstawka

Brand Communication Manager, OnePlus

Do zespołu OnePlus Polska dołączyła w 2022 roku, gdzie odpowiada za komunikację marki. Z branżą PR związana od 2009 roku. Swoje doświadczenie zdobywała w agencjach public relations i social media w zespołach odpowiedzialnych za działania marketingowe i PR marek technologicznych oraz w mediach z obszaru zdrowia, w tytułach biznesowych i sportowych. Dodatkowo charytatywnie pracuje w tanzańskiej Level Up Foundation, w której kieruje projektem Sewing Dada (Szyjące Siostry). W ramach tej inicjatywy prowadzi szkolenia z szycia m.in. ekologicznych artykułów higienicznych.

Marta Pokutycka-Mądrala

Dyrektor Komunikacji oraz Rzecznik Prasowy, Nationale-Nederlanden

Odpowiada za komunikację korporacyjną, relacje z mediami, komunikację wewnętrzną, działania z zakresu Employer Brandingu, CSR’u oraz Public Affairs. Mocno związana z obszarem HR w ramach tematów dotyczących zarządzania zmianą, działań w zakresie budowania doświadczeń pracowników i projektowania rozwiązań, oraz spójności wizerunkowej marki NN, zarówno od strony marki pracodawcy, jak również marki konsumenckiej. Dodatkowo pełni rolę Rzecznika Prasowego dla spółki ubezpieczeniowej i emerytalnej. Odpowiadała między innymi za kompleksowy projekt komunikacji PRowej wokół ubezpieczenia na wypadek zachorowania na nowotwór, który został nagrodzony Złotym Spinaczem. Wcześniej odpowiadała za komunikację korporacyjną oraz relacje z mediami w branży FMCG w firmie Cadbury, której częścią była marka Wedel. Uczestniczyła w dużym projekcie przejęcia biznesu Wedla przez japońsko-koreańską firmę LOTTE. Z wykształcenia Absolwentka Socjologii UW. Dodatkowo absolwentka MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, jak również studiów podyplomowych z zakresu relacji inwestorskich i komunikacji finansowej, projektów społecznych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Juror konkursu Złote Spinacze – prestiżowego konkursu oceniającego projekty z zakresu PR i komunikacji. Autorka vlogów „O komunikacji Praktycznie”.

Łukasz Przybysz

Medioznawca, politolog oraz wykładowca, Uniwersytet Warszawski

Medioznawca, politolog, wykładowca i kierownik studiów na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się public relations, etyką i edukacją PR, komunikacją polityczną i mediami. Wykłada w języku polskim i angielskim. Autor badań, publikacji i wystąpień o komunikacji politycznej, etyce public relations, edukacji PR, corporate governance i nowych mediach. Pomysłodawca i współautor projektu „PR. Bez komentarza” oraz autor publikacji o stygmatyzacji public relations.

Dorota Rakowska

Dyrektor Marketingu, Huawei CBG Polska

Z rynkiem marketingu związana od 24 lat. Obecnie Dyrektor Działu Marketingu Huawei CBG Polska odpowiada za komunikacje smartwatchy, smartfonów i tabletów. W swojej pracy skupia się na przekazaniu użytkownikom jak technologia może ułatwiać życie i poprawiać jego jakość oraz umacnianiu marki na rynku premium. Kariera Doroty to również zaangażowanie w strategiczne projekty globalne. Przez 12 lat byla zwiazana z Samsung Electronics wspierając komunikacyjnie biznes produktów mobile oraz zespół Customer Care. Wcześniej pracowała dla Orange Polska w zespołach B2B i B2C. Jej projekty zostały nagrodzone w kategorii effectiveness branded content, best use of VR oraz PR w konkursach Effie Awards, KTR, Adweek Arc Awards czy Złote Spinacze. Była członkinią jury Effie Awards Europe. Jest laureatką w konkursie Dyrektor Marketingu w kategorii Wyjątkowa Efektywność Marketingowa.

Izabella Rokicka

Dyrektorka Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs, Carrefour

Dyrektorka Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs Carrefour Polska. Odpowiada za komunikację wewnętrzna, zewnętrzną oraz Public Affairs. Absolwentka Uniwersytetu w Sztokholmie i London School of Public Relations. Pracowała w firmach wykonawczych takich jak NCC AB i Skanska, będąc odpowiedzialną za komunikację wewnętrzną, PR, obszar CSR oraz Crises Management i Public Affairs. W CEMEX pełniła funkcje Dyrektora Komunikacji i CSR Regionu Europa. Zakładała i przez 11 lat prowadziła Fundację „Budujemy Przyszłość”. Inicjatorka dialogów z interesariuszami, odpowiedzialna za stworzenie 3 nagrodzonych głównymi nagrodami Raportów Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska. Laureatka nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”, wybrana głosami internautów. (Nagroda „Ludzie, którzy zmieniają biznes” to pierwsze wyróżnienie w Polsce poświęcone w pełni docenieniu osób zaangażowanych na rzecz rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu). Od wielu lat aktywnie angażuje się w promowanie idei dialogu społecznego, zrównoważonego rozwoju, promocję kobiet oraz komunikację z interesariuszami i współpracę z lokalnymi społecznościami.

Małgorzata Rybak–Dowżyk

Corporate Communication Department Director, T-mobile

Od 20 lat związana z obszarem komunikacji. Od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska. Odpowiada za tworzenie i wdrażanie strategii komunikacyjnej, w tym kształtowanie wizerunku pracodawcy na zewnątrz i wewnątrz organizacji, kreowanie strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Responsibility) ściśle zintegrowanej ze strategią rozwoju biznesu. Jest inicjatorką niestandardowych projektów T-Mobile – m.in. akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami. Doskonale spełnia się w roli nowoczesnej kobiety biznesu, ale przede wszystkim jako matka trójki dzieci. Obdarzona wyjątkową energią, entuzjazmem do życia oraz rzadką zaletą – znajdowania rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Jej bogate doświadczenie zawodowe i życiowe pozwoliło na wypracowanie światopoglądu, który koncentruje się na ludziach, kreowaniu lepszej rzeczywistości i wytrwałości w dążeniach do swoich celów i marzeń. Dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia i umiejętnością komunikatywnego zarządzania, skupia wokół siebie ludzi, których „zaraża” swoją pasją – na życie. Ulubione zwroty, które mówią o niej najwięcej: „uśmiech na Życie”, „odwróćmy myślenie” oraz „kryzys to nasza szansa, musimy go dobrze wykorzystać”.

Anita Ryng

Menadżerka ds. Relacji z Sektorem Publicznym, IKEA Retail

Anita Ryng, do IKEA dołączyła w roku 2018 temu jako Public Affairs Manager w dziale komunikacji, w okresie 2021-2022 Dyrektorka ds. Komunikacji. Członkini Zarządu Konfederacji Pracodawców Lewiatan oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Do roku 2018 pracowała w sektorze publicznym, zajmując się m.in. współpracą międzynarodową, funduszami unijnymi oraz prywatyzacją. Odpowiadała także za promocję Polski oraz wspieranie politycznej i gospodarczej współpracy polsko-holenderskiej w Ambasadzie RP w Niderlandach. Jest absolwentką filologii germańskiej, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz podyplomowych studiów zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Prywatnie entuzjastka podróży, muzyki luzofońskiej oraz jazzu. Wolontariuszka Polskiego Forum Migracyjnego, pomagająca dzieciom migrantów w nauce.

Agnieszka Rzepkowska

Ekspertka ds. komunikacji

Komunikacją marketingową zawodowo zajmuje się od ponad 13 lat, wcześniej doświadczenie zdobywała w strukturach sprzedaży i zarządzania ofertą produktową. Zawodowo związana z firmami prowadzącymi działalność w obszarze usług. Pracowała dla takich marek jak TUI, ING Życie, Nationale-Nederlanden, PZU. W ciągu swojej kariery zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie tworzenia strategii marketingowych, zarządzania i kreowania wizerunku marek, realizacji skutecznych kampanii reklamowych. Koordynowała duże projekty marketingowe na poziomie lokalnym i zagranicznym. Interesuje się innowacyjnymi rozwiązaniami marketingowymi i technologicznymi, które wspierają wyższą efektywność prowadzonych działań. Jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ze specjalizacją zarządzanie i marketing, ukończyła program The Chartered Institute of Marketing (CIM).

Paweł Sanowski

Prezes Zarządu, Instytut Monitorowania Mediów (IMM)

Prezes Instytutu Monitorowania Mediów, firmy dostarczającej już od przeszło 20 lat monitoring mediów i usługi analityczne wspomagające procesy komunikacji PR i marketingowej. Członek międzynarodowej organizacji FIBEP zrzeszającej firmy monitorujące media z całego świata oraz Członek Zarządu MediaTrust Romania. Pomysłodawca i współtwórca wydawnictwa PRoto.pl, największego w Polsce opiniotwórczego portalu przeznaczonego dla specjalistów ds. public relations. Przewodniczący Rady Nadzorczej Quercus TFI SA. Od ponad dekady prowadzi wykłady na temat analizy przekazów mediowych, między innymi w Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Leona Koźmińskiego oraz w London School of PR.

Dorota Sapija

Dyrektor Zarządzający, Omega Communication

Zuzanna Schӧn

Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Marketingu, Saint-Gobain Construction Products

Ukończyła Marketing oraz Finanse i Bankowość w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Edukację kontynuowała na studiach podyplomowych SGH, Chartered Institute of Marketing oraz Business Strategy na Uniwersytecie La Verne w Kalifornii. Od początku pracy zawodowej związana z obszarami zarządzania projektami i produktami. Wiele lat zajmowała się opracowywaniem strategii rynkowych dla produktów i usług oraz pracą z międzynarodowymi zespołami nad optymalizacją działań marketingowych, komunikacyjnych czy portfolio produktowych. Ponad 10 lat spędziła na stanowiskach regionalnych, odpowiadając za marketing produktowy zarówno na rynkach europejskich jak i na Bliskim Wschodzie oraz w USA. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Generalnego ds. Marketingu we francuskiej firmie Saint-Gobain w Polsce gdzie odpowiada za marketing i innowacje w markach Isover, Weber oraz Rigips.

Anna Simon

CEO Komunikacja Plus PR

Specjalizuje się w strategicznym doradztwie wizerunkowym, PR korporacyjnym, realizacji projektów z obszaru społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Odpowiadała za opracowanie i wdrażanie strategii komunikacji dla największych marek z sektora retail, telekomunikacji, finansów. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium Civitas, Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Ukończyła studia doktorskie się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Cergy-Pontoise w Paryżu. Wykładowca akademicki, autorka publikacji z obszaru CSR, zrównoważonego rozwoju i etyki biznesu.

Magdalena Soroczyńska

Dziennikarz, Media i Marketing Polska

Posiada wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Od kilkunastu lat związana z branżowym tytułem „Media i Marketing Polska". Specjalizuje się w dziedzinie prasa, PR oraz FMCG. Ponad cztery lata zajmowała się komunikacją wewnętrzną jednego z polskich banków. Z wykształcenia ekonomistka.

Małgorzata Stasiak-Duklewska

Head of Employer Branding, Luxoft Poland

Mam ponad 10-letnie doświadczenie w PR, marketingu, CSR, budowaniu świadomości marek wśród ich odbiorców oraz komunikacji organizacji z otoczeniem. Zainteresowanie tą tematyką wykracza poza moje obowiązki zawodowe – prywatnie interesuję się pogłębianiem kwestii związanych z CSR, ESG, DEI, socjologii, ciekawi mnie także obszar mindbody i psychoneuroimmunologii. W wolnych chwilach zdarza mi się wspierać organizacje trzeciego sektora, konsultując ich działalność w zakresie współpracy z biznesem. Zawodowo kieruję działem Employer Branding’u w Luxoft Poland.

Sebastian Stępak

CEO MSL w regionie CEE

Posiada 22 lata doświadczenia w branży PR. Od zawsze w agencji. Od 2013 roku zarządzał Publicis Consultants. Pod koniec 2015 roku powrócił do MSLGROUP i objął stanowisko dyrektora zarządzającego. Posiada jedno z ciekawszych spojrzeń na branżę PR. Zgromadził ogromną wiedzę na temat tego, jak działania komunikacyjne przekładają się na realizację wyników biznesowych. Był jurorem na wielu konkursach, m.in. Cannes Lions, SABRE, Young Creatives. Prywatnie pasjonat Saabów, które samodzielnie remontuje.

Justyna Szafraniec

Head of Communication, Generali Polska

Od lutego 2016 roku zarządza komunikacją w czterech spółkach Generali Polska, do których od listopada 2018 roku do lipca 2021 dołączyła Concordia (wówczas nastąpiło połączenie spółek). Od października 2011 r. odpowiadała za komunikacje podczas wprowadzania na polski rynek nowego ubezpieczyciela – Proamy, która obecnie jest również marką należącą do Generali. Wcześniej Szafraniec pełniła funkcję wicedyrektora Departamentu Sprzedaży w Krajowej Izbie Rozliczeniowej SA, gdzie odpowiedzialna była za marketing i wsparcie sprzedaży. Justyna Szafraniec uczestniczyła we wprowadzaniu na rynek firmy doradztwa finansowego Finamo, w której zarządzała Departamentem Komunikacji i Analiz. Zajmowała również stanowisko dyrektora ds. marketingu i PR-u w Superfund TFI SA. Przez wiele lat była związana z Bankiem Polskiej Spółdzielczości SA jako dyrektor Biura PR Banku. Wcześniej była PR Managerem w Gospodarczym Banku Południowo-Zachodnim SA (w którym odpowiadała m.in. za proces komunikacji podczas fuzji 6 banków regionalnych) oraz rzecznikiem prasowym Lubelskiego Banku Regionalnego SA.

Grzegorz Szczepański

CEO Hill+Knowlton Strategies Poland

Z branżą public relations związany od 30 lat. Pierwsze 10 lat pracował w agencjach Burson-Marsteller i Business Communications Associates, której był twórcą i prezesem do chwili przejęcia przez Edelman PR Worldwide. Przed objęciem stanowiska prezesa zarządu H+K Strategies przez 10 lat pełnił funkcje dyrektora ds. korporacyjnych kolejno w Banku Pekao SA, Providencie i Grupie Żywiec. Inicjator i wieloletni prezes Związku Firm Public Relations. Laureat wyróżnień branżowych m.in.: PRO PR Globe Award 2020, Gwiazda PR 2021 i ADMan Press 2021. Od 2022 r. pełni funkcję Prezydenta ICCO, największej na świecie organizacji branżowej skupiającej ponad 3000 firm PR z 81 krajów świata.

Cezary Szymanek

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”

Cezary Szymanek – dziennikarz biznesowy. Zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, odpowiedzialny za treści ekonomiczne, gospodarcze i biznesowe. Wcześniej szefował Bloomberg Businessweek Polska i Magazynowi Sukces. Wieloletni szef działu informacji w gospodarczym Radiu PiN. W Grupie ITI był zaś dyrektorem programowym serwisu tenbit.pl. W przeszłości związany był również z RTL 7, Radiem ZET i Radiem Kolor. Szymanek jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez NBP dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego oraz "Ostrego Pióra", wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.

Katarzyna Terej

Partner Zarządzający, RES Consulting

Katarzyna Terej, Partner Zarządzający RES Consulting (dawniej TBT i Wspólnicy). Ekspert i doradca ds. komunikacji i Public Affairs. Od 25 lat nadzoruje międzynarodowe projekty komunikacyjne i business-to-business, posiada szerokie doświadczenie w doradztwie kryzysowym i w prowadzeniu relacji z interesariuszami. Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała na Wydziale Zarządzania UW oraz na podyplomowych studiach Public Relations w SGH/University Minnesota, posiada tytuł Master of Business and Administration (MBA), specjalizacja International Marketing, otrzymany w WSHiFM/ Erasmus University Rotterdam, University of Durham. Posiada certyfikat Ministerstwa Skarbu dla członków rad nadzorczych, jest mediatorem Fundacji Rozwoju Mediacji. Wieloletnia jurorka międzynarodowego konkursu International Business Stevie Awards. Członkini i jurorka International Public Relations Association.

Sebastian Tołwiński

Dyrektor ds. Korporacyjnych i Komunikacji w Europie Wschodniej, Środkowej i Południowej, UPFIELD

20 lat w branży. Kompetencje z zakresu public affairs i komunikacji zdobył w międzynarodowych firmach m.in. Ferrero, Grupa Żywiec, Upfield, MetroGroup oraz agencjach MMD Corporate, Public Affairs & Public Relations, Gravis PR. Wiele lat pracował na rzecz silnych i aktywnych marek, takich jak Kinder, Nutella, Tic Tac, Raffaello, Heineken, Żywiec, Desperados, Warka, Rama, Flora, Proaktiv, Delma, Violife. Realizował projekty issue management w obszarze alkoholu, cukru i tłuszczu w środowisku rosnących wyzwań legislacyjnych, rynkowych i zdrowotnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada obszerne doświadczenie w branży FMCG, również jako członek rady nadzorczej Federacji Producentów Żywności, bezpośredni członek Konfederacji Lewiatan i Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych – Polbisco. Efektywnie współpracuje zarówno z organizacjami paneuropejskimi, europosłami i ambasadami państw trzecich jak i lokalnymi partnerami społecznymi. Współtwórca Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego i późniejszy lider zespołu zajmującego się aspektami zdrowotnymi. Promotor diety fleksitariańskiej i obrońca roślinnych alternatyw mięsa i nabiału (poprawki 165 i 171 do Rozporządzenia KE 1308/2013). Ukończył Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także Podyplomowe Studium Mediów i Komunikacji Społecznej PAN. Tłumacz przysięgły języka angielskiego. Wieloletni członek Press Club Polska. Laureat konkursów w obszarze PR i komunikacji korporacyjnej.

Katarzyna Walewska-Napiórkowska

Head of Brand PR & Influence, Ogilvy PR

Ekspertka z ponad 14-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w influencer marketingu, PR produktowym, brandowym oraz eventach. Pracowała z największymi graczami z sektorów FMCG, e-commerce, retail, takimi jak TK Maxx, Procter & Gamble, LEGO czy Nestle. Nadzorowała także realizację licznych projektów CSR.

Hanna Waśko

CEO oraz właściciel Big Picture

Jest strategiem. Od 15 lat w branży PR. Jej autorskie programy wielokrotnie wyróżniano nagrodą Złotych Spinaczy, KTR, Effie. Łączy doświadczenie z sektora biznesowego z wieloletnim doświadczeniem w sektorze publicznym i NGO - specjalizuje się w obszarze public affairs i komunikacji społecznej, doradztwie kryzysowym, a także wizerunku osób publicznych. Jest tam, gdzie biznes trzeba mądrze połączyć z dobrem publicznym. Odpowiadała za strategię PR m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich oraz komunikację działań filantropijnych Grażyny Kulczyk, Jerzego Staraka, Rafała Brzoski, dr Leszka Czarneckiego. Tworzy strategie zaangażowania największych firm i marek – Coca-Cola, Mondelez, Polpharmy, Roche, InPost czy Henkel. W ZFPR działa na rzecz aktywnego włączania ekspertów komunikacji w projekty pro bono. W ramach praktyki Big Picture konsultuje pro bono działanie licznych organizacji pozarządowych - aktywnie wspiera NGOs promujące aktywność obywatelską i przeciwdziałanie mowie nienawiści. Współzałożycielka Fundacji Projekt: Polska, członkini zarządów Fundacji Oxford Noble, a także Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Laureatka nagrody AdWomen 2020 r. Magazynu Press oraz honorowej nagrody Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia – Obywatelka Roku w 2021, za zaangażowanie społeczne na rzecz obrony praworządności. Przyjaciel Forum Dialogu, stypendystka American Jewish Committee i Hansard Society. Wrocławianka, absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz London School of Economics.

Mariusz Wawer

Head of Governmental Relations & ESG 3M East Europe Region, 3M

Zarządza obszarem Governmental Relations oraz Sustainability/ESG dla wszystkich spółek 3M w Polsce oraz krajach Europy Centralnej. Reprezentuje 3M w kontaktach z kluczowymi interesariuszami na poziomie lokalnym i ogólnokrajowym. Przed rozpoczęciem kariery w 3M pracował m.in. w Deloitte oraz Havas PR, gdzie przez ponad 15 lat doradzał polskim i międzynarodowym markom w zakresie komunikacji korporacyjnej, zrównoważonego rozwoju, konsultacji społecznych oraz Public Affairs. Swoja karierę zaczynał jako dziennikarz w Gazecie Wyborczej i Pulsie Biznesu. Wykładowca na studiach MBA na Uczelni Łazarskiego.

Anna Wiśniewska

Marketing and Communications Director, Skanska

Dyrektorka ds. marketingu i komunikacji w biurowej spółce Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Kieruje zespołami ekspertów w całej jednostce biznesowej, tj. w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Anna Wiśniewska dołączyła do Skanska w 2011 roku i wkrótce zaczęła zarządzać zespołem marketingu i komunikacji – najpierw w Polsce, a następnie na poziomie regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W 2021 r. Anna została laureatką IV edycji konkursu Top Woman in Real Estate w kategorii Marketing & PR. Jest jedną z założycielek inicjatywy Klubu Dyrektorek i Dyrektorów PR, która powstała we współpracy ze Związkiem Firm Public Relations. Anna jest absolwentką wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendystką programu wymiany w ramach umowy bilateralnej z Northeastern Illinois University, USA.

Martyna Wróbel

Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Budimex

Absolwentka Collegium Civitas na wydziale Socjologia. Stypendystka studiów podyplomowych z zakresu Komunikacji Korporacyjnej na Uniwersytecie Warszawskim a także studiów coachingowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Wraz z rozwojem organizacji wdraża nowe standardy komunikacji oraz odpowiada za promocje spółki w duchu firmy odpowiedzialnej społecznie. Od 2008 roku w Budimex SA, zdobywała początkowo doświadczenie w obszarze HR-u głównie w roli HR Biznes Partnera. Obecnie w Budimex SA odpowiada za obszar komunikacji wewnętrznej, marketingu oraz relacji zewnętrznych. Wraz z rozwojem organizacji wdraża nowe standardy komunikacji oraz odpowiada za promocje spółki w duchu firmy odpowiedzialnej społecznie.

Alicja Wysocka-Świtała

Partnerka Zarządzająca, Clue PR

Partnerka zarządzająca i współwłaścicielka agencji Clue PR. Od kilkunastu lat zajmuje się komunikacją lokalnych i globalnych marek. Zdobywała doświadczenie w agencjach sieciowych w Warszawie i Nowym Jorku, ma na koncie nagrody IPRA, SABRE, European Excellence Awards, Magellan Awards i KTR. Absolwentka dziennikarstwa na UW, studiowała amerykanistykę na UW i w Oslo. Od lat współrealizuje raporty równościowe, wspierające kobiety, nagradzane międzynarodowo i szeroko opisane w mediach. Wielokrotnie zasiadała w jury międzynarodowych konkursów, w tym roku jako jedyna Polka jest w jury prestiżowego konkursu IPRA. Otrzymała tytuł AdWoman 2022 w kategorii „agencje PR”. Regularnie publikuje m.in. w Vogue i Forbes Women.

Małgorzata Zaborowska

Partner, United PR

Konsultant, doradca i członek wielu sztabów kryzysowych. Partner w United PR/Ketchum, przez wiele lat piastujący funkcję Prezesa, z ponad 30 letnim doświadczeniem w dziedzinie promocji korporacyjnej, marek, komunikacji zmian, fuzji oraz realizacji międzynarodowych projektów i inicjatyw. Od 1991 r. zaangażowana w prowadzenie działań dla korporacji oraz firm z kapitałem polskim. Odpowiedzialna za podpisanie umowy afiliacyjnej, nadzoruje współpracę z międzynarodową agencją Ketchum (należącą do Omnicom Group) oraz prowadzone w ramach tego partnerstwa projekty na rynku polskim i w regionie. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w renomowanych agencjach reklamowych (Agpol, Grey, Y&R) gdzie nadzorowała wprowadzenie do Polski wielu międzynarodowych marek.

Anna Zając

Dyrektor zarządzająca, Linkleaders

Dyrektor zarządzający w Linkleaders, odpowiedzialna za prowadzenie agencji, koordynację projektów strategicznych, rozwijanie współpracy z obecnymi klientami, a także wytyczanie nowych ścieżek rozwoju biznesu. Ponad 16 lat doświadczenia w marketingu & reklamie oraz PR w branżach B2C/B2B, zdobywała wprowadzając nowe produkty i usługi na rynek m.in. w mBanku, PKP czy PizzaPortal (obecnie Glovo). W swoim dorobku zawodowym ma m.in. rebranding mBanku na rynku czeskim i słowackim, kampanię repozycjonującą PizzaPortal czy pierwszą w historii kampanię wizerunkową PKP. W Linkleaders wspiera również w zakresie doradztwa strategicznego wszystkie projekty employer brandingowe dla klientów agencji.

Jan Zając

Prezes Zarządu, Sotrender

Przedsiębiorca, badacz i psycholog. Współzałożyciel i prezes Sotrendera, jedynej w Polsce firmie badawczej specjalizującej się w social media i tworzeniu własnych narzędzi do ich badania. Absolwent SGH i UW, stypendysta Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie oraz Uniwersytetu w Leuven. Autor wielu publikacji nt. psychologii Internetu i prowadzenia badań online. Częsty mówca na konferencjach branżowych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych z zakresu marketingu internetowego oraz badań społecznych i marketingowych. Zna 6 języków, odwiedził 40 krajów – w większości na rowerze.

Agata Zeman

Managing Director, 24/7Communication

Od kilkunastu lat doradza strategicznie Klientom w Polsce i za granicą w zarządzaniu ich reputacją. W agencji 24/7Communication, zarządza zespołem 70 konsultantów, wspólnie z którymi buduje zaufanie, będące podstawą rozwoju biznesu, dla Klientów branży farmaceutycznej, energetycznej, spożywczej i nowych technologii. Odpowiada za wprowadzanie nowych rozwiązań do oferty agencji (od digital, produkcji contentu, ESG po PA). Przed dołączeniem do firmy zdobyła doświadczenie w zakresie lobbingu i PA w Komisji Europejskiej w Brukseli, agencjach PR w Paryżu oraz Singapurze oraz w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Polsce. Pod jej skrzydłami agencja sięgała kilkunastokrotnie po najważniejsze nagrody branżowe min. została uznana w 2019 roku za „najbardziej innowacyjną agencję PR w Polsce” (wg. M&M), w 2021 roku otrzymała Tytanowego Spinacza jako „Najlepsza agencja” w konkursie Złote Spinacze. Z kolei Agata została nominowana do nagrody AdWoman w 2020 roku.

Magda Zmysłowska

Przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz właścicielka, Primum PR

Absolwentka antropologii kulturowej na UW oraz marketingu i zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Asystentka w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Współtwórczyni Polskiego Programu Promocyjnego „Teraz Polska” i dyrektorka Fundacji „Teraz Polska”. Założycielka i wieloletnia prezeska agencji Primum PR. Obecnie przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Piotr Żaczko

Communication Manager TikTok CE

Praktyk i menedżer komunikacji i PR z ponad 12-letnim stażem w wiodących firmach technologicznych. Doświadczony w kreowaniu wizerunku i strategii marek oraz budowaniu i realizacji złożonych platform komunikacyjnych. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Fan innowacji, technologii i trendwatchingu. Pasjonat literatury fantastycznej.

Katarzyna Życińska

CEO 38 Content Communication

Założycielka agencji 38 Content Communication, która z sukcesem wdraża i realizuje kompleksowe strategie komunikacyjne firm. Wcześniej związana ze Starcom MediaVest Group, a także Grupą Eurozet. Specjalistka w zakresie budowania i wdrażania strategii public relations w innowacyjnym ujęciu oraz podnoszenia efektywności działań komunikacyjnych. Grupa – którą zarządza – liczy obecnie pięć spółek: 38 Content Communication, Quanta Media, BrandLift, BrandTime. Katarzyna Życińska trzykrotnie otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie AD WO/MAN Roku 2020 i 2021 magazynu Press. Pełni również funkcję wiceprezes Związku Firm Public Relations stojącego na straży wizerunku branży PR i etosu pracy PR-owców. Jest współautorką raportu ZFPR „PR to nie propaganda”.